Za mořskou solí nemusíme cestovat za hranice naší republiky

Voda s mořskou solí je velice zdraví prospěšná, a proto se k moři posílají lidé nemocní s dýchacími cestami, ekzémy, lupenkou a podobně. V dnešní době je ale všechno trochu jinak. Pláže za hranicemi naší země se stávají přeplněné a tak moc zde slyšíte svůj rodný jazyk, že začínáte pochybovat, že jsme vlastně mimo naše hranice. Nemluvě ani o cestě například autem, kdy silnice jsou doslova přeplněné a horko je přímo nesnesitelné. Pak už jen kolony dokážou pěkně zatočit s naším nervovým systémem. Není pak lepší, pokud ovšem jsou na to prostory, si pořídit vlastní bazén, který bude zapadat do designu našeho pozemku? Navíc si zde můžeme vytvořit dokonalé relaxační místo s lehátky, květinovou výzdobou a nakonec i zajistit koupel se solí, která přicestuje za námi.
solné pánve.jpg

Skvělý prostředek do bazénů

Pravdou je, že pokud chceme v horkých dnech zachovat kvalitní a průzračnou vodu, tak se jí také musíte tak trochu věnovat. Je dobré znát hodnotu pH vody, mít připravenou bazénovou chemii a další příslušenství. Počáteční investice jsou ale únosné pro každého, navíc, když si uvědomíme, jak si můžeme v klidu odpočinout a nabrat sílu. To je totiž k nezaplacení, odbourat stres a posilnit nervový systém. Mořská sůl do bazénu je například ideální nejen pro pohodu, ale také pro tradiční úpravu vody. Je přečištěna několikanásobnou rekrystalizací a díky této vysoké čistotě je určena pro použití v domácnostech nebo do domácích bazénů. Jen je nutné nic nepřehánět, jelikož solné roztoky ve větší koncentraci mohou působit korozivně na materiály, se kterými se setkají. Pak se vyplatí při koupi bazénu myslet i na tuto skutečnost a raději se zeptat odborníků, jak je to v případě materiálu bazénu, který jsme si vybrali. Většinou se ale se solnými roztoky počítá, takže domácí bazén je vyrobený z odolných materiálů.
koše se solí.jpg

Čistá voda je základ

Doporučená koncentrace soli je vždy uvedena na návodu, je dobré se touto radou řídit. Výhodou je, že zabraňuje výraznému růstu řas a množení nežádoucích mikroorganismů. Samozřejmě s použitím další bazénové chemie se zaručí ještě vyšší výsledků. Pokožce rozhodně neublíží, naopak má dokonalé zklidňující účinky na pokožku, která je příliš citlivá nebo i nějakým způsobem nemocná. Proto se doporučuje například kvalitní koupel se solí těsně před spaním, kdy se zklidní nervový systém, zlepší kvalita spánku a celkově detoxikuje organismus.