Stínění na vysoké úrovni

Lidé jsou různí. Někdo má rád letní měsíce, jiný zase preferují chladnější počasí. A stejné je to i se slunečními paprsky. Jsou lidé, kteří se rádi budí s paprsky na tváři a samozřejmě existují i jedinci, kteří to nemohou vystát. Pokud patříte do skupiny číslo dvě, měli byste uvažovat nad koupí kvalitní stínící techniky, která váš problém dokáže poměrně snadno vyřešit. Mezi kvalitní stínící techniku se neřadí ani závěsy, a možná trochu překvapivě ani tradiční žaluzie. V případě, že chcete opravdovou kvalitu, pořiďte si do oken rolety.
starožitná jídelna

Teď je jen otázka, zdali si zvolit interiérové rolety, nebo si objednat venkovní stínění. Pro první variantu hovoří hlavně cena a menší penzum práce, které se při instalaci musí vykonat. Nejsou však tak efektivní jako exteriérové verze. Jsou-li kvalitní, dokáží sice doma v místnosti vytvořit takřka dokonalou tmu, ale to je tak maximum. Venkovní rolety fungují na stínidlo prakticky stejným způsobem jako vnitřní, ale zároveň mohou sloužit i jako ochrana oken před poškozením a také jako izolační vrstva. A to jak tepelná, tak i zvuková. To je hlavní důvod, proč je lepší zvolit si venkovní, i když je jejich montáž přeci jen obtížnější a jsou obecně dražší .
stín žaluzií

Ovládání

Ať už si vyberete venkovní nebo vnitřní variantu, dostanete na výběr ze tří způsobů ovládání. První je asi nejklasičtější a zároveň stojí nejméně. Je to ovládání pomocí šňůrky nebo řetízku. Standardně se používá i další manuální ovládání pomocí klikového navíječe. To je o něco jednodušší a méně často se rozbijí. Třetím způsobem, jak otevírat a zavírat rolety, je pomocí elektromotoru pomocí vypínače na zdi nebo dálkového ovládače. Obě varianty mají svá pro i proti. K vypínači musíte vždy dojít, zatímco ovládačem jen namíříte a roletu rozvinete nebo svinete. Ovšem ovládač, na rozdíl od vypínače, můžete někde zašantročit.