Na dovolenou do Švédska

Švédsko je město, které je nejen jednou z nejvíce ekologicky šetrných zemí, ale také kvalitního vzdělání a úspěšnosti v práci. Kromě těchto aspektů se zde dá najít mnoho zajímavých míst, které stojí za navštívení, pokud se zde rozhodnete trávit svou dovolenou. Jen si to chce lehce rozvrhnout a poté se rovnou ponořit do všech zážitků.
cesta k domku
Ubytování si můžete zajistit například v ledovém hotelu, který již od roku 2017 zůstává i přes jarní měsíce ledovým. Již se nemění jako dříve v řeku Thorne a kouzelný zážitek v ledovém kabátě si může užít mnohem více lidí. Ve Švédsku se nachází taktéž Treehotel. Dvoulůžkové, čtyř, nebo šestilůžkové pokojové kabiny ve stromech, každá úplně jiná. Při výběru si můžete zjistit, který architekt danou kabinu navrhl. Můžete si zvolit z krásné klasické dřevěné kabiny, velké krychle obložené materiálem fungující jako zrcadlo, pokud se chcete skrýt mezi stromy, nebo velký pokoj ve stylu mimozemské lodě.
Nenechte si ujít ani cestu z Dánska do Švédska přes most přes Öresund. Trasa má 16 km, část cesty se projedete pod vodou. Můžete se projet buď automobilem, nebo vlakem, pro které je určena spodní část mostu. Vlak vyvine rychlost až 130 km/h.
royal palace
Stockholm, hlavní město Švédska, se rozkládá na 14 ostrovech. Můžete se projít do Vasa muzea, kde můžete najít skandinávskou loď ze 17. století. Nebo zajít do muzea pod otevřeným nebem s názvem Skansen. Obsahuje 150 objektů dovezených z různých částí země, z toho pouze pár jsou kopie. Národní hrdost je pro švédské obyvatele opravdu důležitá.
Za zmínku jistě stojí například Gripsholm Castle, Kalmar Castle, nebo Royal Palace. Jelikož patří Švédsko mezi nejvíce zalesněné země světa, měli byste se vydat do přírody a zkoumat její krásy. Nebo naopak nahlédnout do zajímavého lesního hřbitova, jehož návštěvu však naplánujte spíše během dne a ne v případě, že se poté chystáte na delší túru.