Online dating jako cesta k lásce 21. století

Internetové seznamky už dnes nejsou nic nového. Ani podivného. Ještě před pár lety by si z vás nejspíš přátelé dělali legraci. Dnes je to ovšem minulostí. Odborníci dokonce mluví o tom, že vztahy z online seznamky jsou kvalitnější a pevnější. Musíte tam ale samozřejmě poznat někoho, kdo chcete přesně to, co vy. Tento typ poznávání má totiž svá pro i proti.
srdce na klávese 

Dejte si pozor na ironii

Psané slovo se od mluveného projevu hodně liší. Člověk, se kterým si píšete neví, jakým tónem věku říkáte, nezná váš postoj, ani výraz. Přes internet jednoduše nemůže využít všechny své smysly, abyste toho druhého poznali. Dávejte si proto pozor na to, co a jak píšete. Zejména ironie a skryté vtipy nemusí neosobně vyznít tak, jak je myslíte. A polovičku na druhé straně můžete dost odradit i urazit.
 
Trochu s tím mohou pomoci “smajlíky“, ale nevyřeší to všechno. Vezměte zkušenosti ze psaní SMS zpráv a nemůžete udělat chybu. Stejně tak se soustřeďte také na vhodné popsání sama sebe. Podle správného popisu vás najdou správní lidé.
 

Riziko absence reality

Lži, polopravdy, vylepšené informace. To všechno můžete čekat. Ale stát se to nemusí. Jen se připravte na to, co všechno se může stát. Dávejte si pozor, co druhému sdělujete a nepředpokládejte, že bude přesně takový, jak psal. Pokud jste realista, smíříte se s tím, že musíte filtrovat, přebírat a nespěchat. Najít toho pravého může trvat dlouho, ale investovaný čas se nakonec vyplatí.
 boty na nohou

Algoritmus budoucího štěstí

U seznamek si můžete vybrat ze dvou druhů. U jednoho si vybíráte podle fotek a kontaktujete osobu, kterou chcete. Druhou možností jsou aplikace, kde vyplníte dotazník a program sám najde jednotlivce, kteří se pro vás nejvíc hodí. Stačí, když vyplníte preference, záliby, věk, pohlaví, zaměstnání a další.
 
Aplikace vám ukáže zájemce, kteří mají stejné či podobné záliby a jsou pro vás ideální polovičkou. Většinou vybírají jedince, kteří patří mezi vaše vrstevníky, ale pokud hledáte někoho mladšího či staršího, vezmou to také v potaz.