Na horách je krásně

I ti největší teplomilové by měli alespoň někdy zkusit zajet na dovolenou na hory. Má totiž své neobyčejné kouzlo a atmosféru. A vůbec nevadí, že třeba neumíte lyžovat. Můžete se to naučit, protože dnes už ve všech zimních střediscích vás to naučí velmi rychle. Ale pokud přesto vás lyže nijak nelákají, nevadí. Hory totiž nabízejí báječné vyžití i bez nutnosti postavit se na lyže.

slečna v sauně

Naše česká střediska nabízejí spoustu možností na odpočinkovou i aktivní zimní dovolenou. Stačí si jen vybrat. Dnes už jen najedete na internet, zadáte do vyhledávače, co byste rádi a můžete vybírat. Navíc na různých slevových portálech naleznete výhodné nabídky, se vším všudy za nízké ceny. A jaké neoblíbenější české destinace máme a na co se v nich můžete těšit?
turista na kopci

· Krkonoše Harrachov: je jedním z nejznámějších míst na českých horách. A tak tu je i z čeho vybírat. Pokud nebudete lyžovat, nebo se lyžovat učit můžete si zahrát tenis, je tu totiž i tenisová hala. Dále je tu samozdřejmě velký výběr různých welnessů, sauny, masáže, plavecké bazény. Anebo si jen tak můžete zajít do restaurace na dobré jídlo a pití.

· Jeseníky: celé Jeseníky jsou ideální na zimní dovolenou, na své si tu přijdou nároční lyžaři ale i pěší turisté. Je tu totiž všude, co k vidění.

· Beskydy: za zmínku stojí určitě i Beskydy. Lyžařům, i těm co nelyžují, se bude určitě moc líbit v Rožnově pod Radhoštěm.

Češi ale rádi také v zimě cestují do vzdálenějších míst mimo republiku. Jaké jsou nejoblíbenější zahraniční destinace?

· Nejoblíbenější ze všech je asi Rakousko. To má opravdu co nabídnout, navíc je to náš soused, takže to nemáme zase tak moc daleko.

· Dalším hojně vyhledávaným místem je jednoznačně Itálie.

· No a jako třetí nejvíce vybíráme Francii.

Nabídka je pestrá a je na každém co má rád a co se mu líbí. Taky hodně vybíráme místo kam pojedeme podle vzdálenosti od našeho bydliště. A je to vlastně úplně jedno, kam se vydáme, všude nás čeká krásná příroda a nabídky na vyžití jsou většinou všude hodně podobné.