Jaké jsou možnosti při výběru střešní krytiny?

Jedním z důležitých rozhodnutí je výběr správné krytiny, která váš dům takzvaně zastřeší. Existuje řada možností, a tak se na ně nyní pojďme podívat.
linie střechy

Betonová krytina

Tato krytina, jejíž složení bývá především z písku, cementu, vody a dalších přísad, se vyznačuje vysokou životností a bezvadnou odolností vůči vnějším vlivům. Bez ostychu je možné stanovit její funkčnost až na sto let. Betonové tašky směle odolávají mrazu i vysokým letním teplotám a slunečnímu záření. Na trhu lze sehnat levnější varianty těchto tašek, které jsou bez povrchové úpravy, ale i ty s příjemným nátěrem, který nemá pouze funkci estetickou, ale slouží i k lepší odolnosti a další životnosti. Jelikož je tato krytina celkem těžká, je vhodná na domy se silnou konstrukcí krovů.

Pálená taška

Pálená krytina je v podstatě keramický odlitek, který vypadá nejen na oko velmi krásně, ale je také po dlouhá léta osvědčený, coby kvalitní produkt. Pálené tašky jsou také přírodním produktem, jelikož se vyrábějí ze speciálních jílů, hlíny a vody, které se následně v peci vypálí při velmi vysokých teplotách do své finální podoby. Tašky odolávají také perfektně nástrahám povětrnostních vlivů. Lze je vybírat od spousty dodavatelů v nejrůznějších barevných odstínech tak, aby na vašem domě vypadaly co nejlépe.
satelit na střeše

Kovová krytina

Výhodou střechy vyrobené z kovu je zejména její jednoduchá instalace, jelikož se jedná o lehký materiál, dokáže si s ní poradit zručný kutil, a to i bez složitého profesionálního vybavení. Kompletní střešní systém včetně všech komponent se dá dnes pořídit takřka na zakázku. Díky speciálnímu ošetření se i kovová střecha vyznačuje vysokou odolností a dlouhou životností a nevyžaduje žádnou speciální péči.

Bitumenové šindele

Název možná ne zcela zažitý, ovšem při bližším zkoumání zjistíte, že se jedná o velmi šikovný materiál, který je k vidění na spoustě domů a jiných staveb. Šindel je vyroben z asfaltových pásů se speciální úpravou pro lepší odolnost. Jeho velkou výhodou je opět jednoduchá instalace a snadná manipulace, velký výběr barev a tvarů také potěší. Skvěle se s nimi pracuje například na složitěji tvarovaných střechách.