Mnohé výrobky, které změnily svět, pochází z období nejkrutějších válek 20. století

Žádná válka ještě nikomu štěstí nepřinesla, praví se v jedné lidové moudrosti, přesto se některá válečná tažení vyznamenala alespoň technickými inovacemi. Např. první světová válka znamenala masové rozšíření pánských náramkových hodinek a z této doby také pochází zvyklost (nebo zlozvyk, chcete-li) používat letní čas. Ten byl zaveden kvůli úspoře uhlí, které bylo pro válečné operace doslova klíčové.
odvíječ pásky

Lepicí páska

Vynález první lepicí pásky navinuté na papírovou roli přinesl rok 1943. S tímto nápadem přišla jistá Vesta Stoudt, když pozorovala americké vojáky otevírat zapečetěné krabice s municí. Páska byla zpočátku papírová a později ji doplnily i plastové role s lepící vrstvou. Zlé válečné období bylo zkrátka alespoň k něčemu dobré.

Nafukovací panny

Každá válka je utrpením a nejhorší útrapy prožívají jednoznačně frontoví vojáci. Ti také musí absolvovat nedobrovolnou sexuální abstinenci (maximálně s výjimkou homosexuálů). Pro tyto účely byly alespoň jakousi vzpruhou pro mužstvo prostitutky, ty však byly často zdrojem pohlavních chorob, což nebylo pochopitelně na frontové linii žádoucí. Prostitutky také byly k mání většinou důstojníkům, kteří se přičinili o to, aby „obyčejným“ vojákům zbrojařské firmy začaly vyrábět nafukovací panny. A tak se v roce 1940 zrodilo ve Spojených státech první nafukovadlo, dokonce patentově chráněné.
bezpečný sex

Válečné prezervativy s hákovým křížem

Vojáci americké armády na tom byli přece jen lépe, technologické zázemí ze zámoří zajistilo pro vojsko fasování kondomů. V první světové válce byly do „akce“ nasazeny poprvé a později byl dokonce pro tyto účely vytvořen speciální krátkometrážní film s podrobnými instrukcemi, jak kondomy správně používat. Součástí odborného poradenství byla také věta, aby ho vojáci nezapomněli nasunout, než ho vsunou. Ve druhé světové válce byly již prezervativy poměrně rozšířené a německé výrobky byly dokonce vyzdobeny malým hákovým křížem.