Žádná válka ještě nikomu štěstí nepřinesla, praví se v jedné lidové moudrosti, přesto se některá válečná tažení vyznamenala alespoň technickými inovacemi. Např. první světová válka znamenala masové rozšíření pánských náramkových hodinek a z této doby také pochází zvyklost (nebo zlozvyk, chcete-li) používat letní čas. Ten byl zaveden kvůli úspoře uhlí, které bylo pro válečné operace doslova klíčové.
Lepicí páska
Vynález první lepicí pásky navinuté na papírovou roli přinesl rok 1943. S tímto nápadem přišla jistá Vesta Stoudt, když pozorovala americké vojáky otevírat zapečetěné krabice s municí. Páska byla zpočátku papírová a později ji doplnily i plastové role s lepící vrstvou. Zlé válečné období bylo zkrátka alespoň k něčemu dobré.
Nafukovací panny
Každá válka je utrpením a nejhorší útrapy prožívají jednoznačně frontoví vojáci. Ti také musí absolvovat nedobrovolnou sexuální abstinenci (maximálně s výjimkou homosexuálů). Pro tyto účely byly alespoň jakousi vzpruhou pro mužstvo prostitutky, ty však byly často zdrojem pohlavních chorob, což nebylo pochopitelně na frontové linii žádoucí. Prostitutky také byly k mání většinou důstojníkům, kteří se přičinili o to, aby „obyčejným“ vojákům zbrojařské firmy začaly vyrábět nafukovací panny. A tak se v roce 1940 zrodilo ve Spojených státech první nafukovadlo, dokonce patentově chráněné.
Válečné prezervativy s hákovým křížem
Vojáci americké armády na tom byli přece jen lépe, technologické zázemí ze zámoří zajistilo pro vojsko fasování kondomů. V první světové válce byly do „akce“ nasazeny poprvé a později byl dokonce pro tyto účely vytvořen speciální krátkometrážní film s podrobnými instrukcemi, jak kondomy správně používat. Součástí odborného poradenství byla také věta, aby ho vojáci nezapomněli nasunout, než ho vsunou. Ve druhé světové válce byly již prezervativy poměrně rozšířené a německé výrobky byly dokonce vyzdobeny malým hákovým křížem.