Linka jako nová

Mnozí z nás řeší, zda starou kuchyňskou linku již vyměnit za novou nebo jí ještě dát šanci. Trochu ji vylepšit, oživit její vzhled. Proč to nezkusit? Výsledek může vypadat opravdu moc hezký. Někdy stačí jen pár šikovných úprav a naše kuchyňské pracovní místo se může zcela proměnit.
Jak na to? Přinášíme pár tipů.
kachlová kuchyně

Výměna pracovní desky
S trochou šikovnosti (nebo pomoci zkušených kutilů) to zvládneme i bez odborníků. Odmontujeme dřez, baterii a všechny spotřebiče. Pak demontujeme starou a instalujeme novou desku. No a nakonec vše vrátíme na své místo. Zní to jednoduše, že? Ale musíme přesně měřit! Hlavně v případě otvoru na dřez. Ten musí sedět. Dodatečné úpravy jsou možné jen u některých materiálů. Třeba u masivu nebo laminátu. Ale sklo, kámen či keramiku dodatečně neupravíme.
dekorace v kuchyni

Nový dřez a baterie
Dřez je potřeba vybírat tak, aby nebyl širší než skříňka pod ním. U baterie je zase potřeba zvolit správnou délku ramene. Co se týká tvarů, barvy a materiálů, z velké nabídky obchodníků si vybere jistě každý z nás.

Nový vzhled prostoru nad deskou
Můžeme změnit jen barvu nebo vyměnit obklad či tapetu za nové. Když vybereme dobře, vznikne tím nový, jiný prostor. A dostaví se žádaná změna. Může to zajistit například nějaká krásná fototapeta. Je potřeba samozřejmě myslet na to, že materiál musí být omyvatelný!

Nový kabát
Ten můžeme naší lince „ušít“ pomocí omyvatelné barvy nebo tapety. U tapet dáme opět pozor na správné měření! Také je dobré vyměnit třeba dvířka nebo alespoň úchyty. Raději se nepouštíme do radikální výměny šuplíků, vnitřního vybavení. Odborníci před tím varují. Nové výsuvné systémy by naše stará linka zkrátka nemusela udržet.
kuchyňské vybavení
Nové světlo
Na vaření je potřeba si dobře posvítit! To je důležité. I do starších kuchyňských linek můžeme pořídit moderní osvětlení. Dobrou volbou jsou třeba LED osvětlení v lištách.