Je nutné aktualizovat Windows 10 na cestovním notebooku pro zpracovávání e-mailů a textů?

V zásadě byste se nikdy neměli pokoušet o instalaci starého operačního systému na nový hardware, pokud ne něm nebyl předem testován. Společnost Microsoft vydala verzi operačního systému Windows 7 v roce 2009, tedy před necelými deseti lety. Hardware na počítačích se systémem Windows se od té doby změnil a pravděpodobně tak nebudete schopni najít mechanismus potřebný k tomu, aby váš notebook Asus fungoval se systémem Windows 7.
windows 10
Samozřejmě je možné stále nakupovat počítače se systémem Windows 7. Tyto počítače se obvykle dodávají s licencí ke spuštění systému Windows 10 Pro, ovšem s nainstalovaným systémem Windows 7 Pro. Je zřejmé, že tyto stroje mají kompatibilní hardware a byly testovány se systémem Windows 7. Notebooky Windows prodávané se systémem Windows 10 Home nemusí nutně mít kompatibilní hardware a ani nejsou testovány na jeho spuštění.

Aktualizace systému Windows 10
Někteří uživatelé radí zakoupit si netbook s Windows 10, který má pouze 2 GB paměť a 32 GB úložiště, kvůli případným problémům s aktualizací systému Windows 10. Během aktualizace totiž potřebujete volné místo pro stažení nové verze, současného operačního systému a místo pro uložení kopie aktuální verze operačního systému. Toto je nanejvýš důležité, protože pokud dojde k selhání upgradu, budete potřebovat obnovit starou verzi.
černá obrazovka
Pokud ovšem začnete s pamětí 32 GB, nainstalujete několik programů, přidáte dočasné internetové soubory, aktualizace zabezpečení, soubory protokolů, hibernační soubory a další, je možné, že vám nezbyde dostatek místa k instalaci upgradů. Toto by však neměl být problém, protože Windows 10 namísto toho může využívat externí úložiště. Můžete například připojit kartu SD nebo externí pevný disk a systém Windows 10 pak použije volné místo pro upgrade vašeho zařízení. Přesto však některé netbooky nejsou schopny externí úložiště rozeznat.