Jak na hypotéku bez příjmu?

Hypotéka bez příjmu, jinými slovy také hypotéka bez doložení či dokládání příjmu, jedná se o pojem zvaný spotřebitelský úvěr ale jsou i jiné možnosti kterými se dá hypotéka řešit.

Spotřebitelský úvěr – u toho typu hypotečního úvěru jsou zavádějící hlavně výše uvedené názvy Hypotéka bez doložení příjmu a hypotéka bez dokládání příjmu. U spotřebitelského úvěru je potřeba doložit jakýkoliv váš doklad o alespoň uznatelném příjmu, musíte však doložit i doklad s výdaji které máte, a po klasickém posouzení se teprve daný poskytovatel rozhodne zda ve vašem případě máte či nemáte nárok na daný úvěr. Pokud máte exekuci nemusíte se bát že by jste úvěr nedostaly u spotřebitelského úvěru se totiž tento problém zas až tolik neřeší.

Peníze za dům

Vždy však záleží u jaký poskytovatel bude posuzovat vaší žádost, Protože poskytovatelova zájmem je aby daný klient neboli osoba která podala žádost vše splácela tak jak má, dle dohody s poskytovatele, a poskytovatel se musí snažit pomoci klientovi aby se nedostal do nějaké platební neschopnosti. Jak jistě víte je naprosto nepřípustné aby poskytovatel dal úvěr někomu kdo nemá pravidelný příjem a je nezaměstnaný, to by se vám také nelíbilo. Ale každá věc má i svou světlou stránkou, a tou je jediná výjimka, pokud je daná osoba nezaměstnaná má z právního hlediska nárok na nebankovní hypotéku pouze v případě že je zcela přesvědčen že chce své dluhy zaplatit, a nadobro se jich zbavit, Nebankovní hypotéka mu ze zákona musí dát hypotéku která bude poskytována bez jakýchkoliv splátek, a daný žadatel se musí zavázat že ji vrátí prodejem nemovitosti.

Měna

Jako druhá možnost je společná žádost o úvěr – o daný úvěr za žádají dvě osoby, tzv. žadatel a spolužadatel, a to v případě že žadatel nemá příjem nebo pouze nemá dostačující příjem, touto formou se úvěr schvaluje na základě příjmu druhé osoby. A co se týče podmínek dané smlouvy pro obě strany, je možnost tyto podmínky kdykoliv v průběhu změnit.

Hypotéka bez příjmu je tedy nejvíce preferována u lidí, kteří nemohou momentálně doložit své příjmy, nebo jsou jejich příjmy moc nízké. Jedná se především o nezaměstnané osoby nebo o osoby které zrovna přestoupily do nové práce a běží jim tzv. zkušební doba neboli zkušební lhůta.