Jak si usnadnit stěhování

Potřebujete se stěhovat v Praze? Už jen při pomyšlení na stěhování nebo vyslovení onoho slova vám vstávají vlasy hrůzou na hlavě a v noci se vám těžko usíná, protože myslíte na to, jak to všechno dobře vymyslet, načasovat, zabalit, odnosit a vůbec provést? Je to pochopitelné, přesun do nového domova či přesun kanceláře není jednoduchý v žádném případě. Ale dá se to usnadnit. Stačí vybrat správnou stěhovací firmu s letitými zkušenostmi a dobrými referencemi. Ta se pak postará o celý namáhavý proces za vás.

stěhování rodina

Na začátku stačí kontaktovat firmu, která přímo k vám do objektu, ze kterého se stěhujete, pošle zkušeného pracovníka. Ten si projde pokoje, zapíše si počet pokojů, patro, obhlédne příjezd, výtah a celou dispozici objektu a také se vás poptá na to, kam se stěhujete, zapíše si obě adresy a počet pater a dispozici i nového bydlení. Pak přijde na řadu nábytek, případné koberce a veškeré vybavení bytu, zvláště těžkých věcí, jako jsou knihy, klavíry, nerozmontovatelný nábytek, spotřebiče a další. Tento technik odhadne i potřebný obalový materiál a vypočítá předběžnou, odhadovanou sumu a čas, kolik hodin to celé nejspíš zabere. Domluví se s vámi také na tom, kdy se potřebujete stěhovat, ať už to bude o víkendu nebo ve všední dny. Dokonce si můžete objednat i odpojení a pak následné připojení počítačů, úklid vystěhovaného objektu včetně malování a odvozu zbylého odpadu.

dva stěhováci

Následně firma v určený čas zajistí potřebný počet a objem stěhovacích aut a osob, které budou vaše věci stěhovat. Všechen nábytek a vybavení pracovníci pečlivě zabalí, aby se jim při převozu nic nestalo. Na samotný proces opět dohlíží technik, se kterým se dá domluvit cokoli budete potřebovat a vyřeší všechny možné komplikace, které mohou nastat. Samozřejmě je potřeba zajistit, aby byly oba objekty v určený čas firmě přístupné. Uvidíte, že s vám se stěhováním v Praze poradí a jeho průběh vám tím velmi usnadní.