Zdá se, že letadla do budoucna porostou

Možností, jak se dostat na vysněnou dovolenou, je hned několik. Jednou z nich je letecká doprava. Jsou lidé, kteří už jen při pomyšlení na let kolabují. Než by sedli do letadla, raději by šli snad k tomu moři pěšky.
o Největším dopravním letadlem je Airbus A380.V jeho útrobách se skrývají dvě paluby, které pojmou pět set dvacet cestujících. Kapacita je však mnohem větší. Na palubu se vejde dokonce osm set čtyřicet cestujících.
o Airbus měří na délku sedmdesát tři metry a rozpětí křídel má osmdesát metrů. Letadlo je poháněno čtyřmi motory a pojme neuvěřitelných tři sta dvacet tři tisíc litrů paliva.
o Cestující si rozhodně nemohou stěžovat na nedostatek komfortu při letu. Mohou využít obsah několika barů a polohovacích sedadel. To ovšem jen v tom případě, pokud jsou v tom správném oddělení, kterým je byznys a první třída.
o Cena letadla je neuvěřitelně vysoká. Airbus stojí tři sta sedmdesát pět miliónů dolarů.
airbus a380

Konec letadla v nedohlednu

Druhým letadlem, kterým se můžete dostat pohodlně na dovolenou nebo z dovolené, je Boeing 747-8. Tomuto dopravnímu letadlu se začalo přezdívat Jumbo. Od ostatních letadel ho rozpoznáte celkem snadno podle typického hrbu na trupu.
§ Podle některých zdrojů se vlastně jedná o takový malý souboj mezi těmito dvěma letouny.
boeing 747

Americký Airbus pojme mnohem více cestujících. A ani v rychlosti Boeing Airbus neporazil. Airbus dokáže letět rychlostí přes tisíc kilometrů za hodinu, zatímco Boeingu do tisícovky ještě kousek schází. Cestující, kteří měli tu možnost vyzkoušet cestování oběma letadly, většinou pochvalovali větší komfort na palubě letadla americké výroby. Tedy Airbus. Souboj mezi hlavními výrobci dopravních letadel je celkem zajímavý. Hlavně v tom, že zřejmě ještě nekončí. A tak nás pravděpodobně v budoucnu čekají opět větší a větší letouny. Jen abychom v nich cestou na dovolenou nezabloudili.