Databáze éček a alergenů v chytrém telefonu při nákupu potravin

Za poměrně vydařenou považují nejen laici, ale i odborníci androidovou aplikaci s názvem „Víš, co kupuješ?“ Mnozí z Vás jistě něco takového v chytrém telefonu ocení. Prográmek totiž kontroluje složení nakupovaných potravin, resp. se především zaměřuje na problematické prvky. Těmi jsou pochopitelně různé alergeny a také tzv. „éčka“.  V principu to funguje tak, že postačí sejmout čárový kód a za chvíli již budete vědět přesné složení a pochopitelně i odkaz na všechna éčka a alergeny.
trhový stánek
Výhodou tohoto šikovného programu je velice jednoduché ovládání. Dalo by se říci, že je dokonce přímo primitivní. Po otevření aplikace se buď do databáze zadá název výrobku, ale mnohem rychlejší, jednodušší a přesnější je naskenování čárového kódu. K tomu slouží malý kulatý buton se symbolem fotoaparátu, po jeho stisknutí hledáček zamíříte přímo na čárový kód a program sám vyhodnotí vhodný okamžik, aby kód samočinně načetl. Fotoaparát tedy v tu chvíli poslouží jako klasická čtečka čárových kódů. Podmínkou je pouze připojení k Internetu, snazší to bude ve velkých obchodních centrech, kde je k dispozici free Wi-Fi.
prodej sladkostí

Stačí připojit k Internetu a máte databázi plně k dispozici

Ve vyhledávání zboží v databázi pomáhá nápověda, takže mnohdy stačí zadat jen začátek výrobku a výběr vám usnadní několik předvolených možností. Pokud to nějaká éčka nalezne, jsou barevně rozlišena podle jejich nebezpečnosti. Zelená a žlutá éčka jsou málo nebezpečná, nebo vůbec, naopak červeně označené symboly vyžadují zvýšenou pozornost. V boční nabídce programu se nachází kompletní databáze éček, ve které lze listovat, takže když se chcete o nějakém éčku něco dozvědět, není to žádný problém.
ulička v obchodě
Databáze také obsahuje různé alternativy kontrolovaného druhu zboží, které má vhodnější složení, a můžete se tak rozhodnout, zda nekoupit v obchodě raději něco jiného. Program „Víš, co kupuješ“ byl vyhodnocen podle průzkumu veřejného mínění za jednu z nejzdařilejších aplikací, která se zabývá prodejem potravinářského zboží.