Víte, jak pečovat v létě o pejska?

.

https://www.tomassalak.cz/vite-jak-pecovat-v-lete-o-pejska? Zde je několik bodů, které Vám k tomu pomůžou.

 

1)      Nenechávejte ho v nevětraných místnostech.  Hlavně ho nenechávejte v autě! A když už ho v autě budete chtít nechat, tak alespoň pootevřete okénko, ale bude lepší –  když pejska vezmete s sebou.

2)      Když cestujete s pejskem, mějte otevřené okénka –  aby měl pes alespoň nějaký přísun vzduchu.
pes s hadicí.jpg

3)      Hlavně ať pes dodržuje pitný režim, nenechávejte ho žíznit! Když jdete někam na výlet –  nebo procházku, tak mějte vždy u sebe nějakou láhev s vodou. Nedovolte psům pít špinavou vodu z kaluží apod.

4)      Vašeho čtyřnohého miláčka nevystavujte v létě přímému slunci. Klaďte také opatrnost – na rozehřáté povrchy- můžou narušit kůži na tlapkách.

5)      V letních měsících volte pro pejska spíše krátký střih. Uchrání tak jeho kůži před sluncem a zároveň zabrání zbytečné izolaci tepla.

6)      Vezměte pejska zchladit k vodě.
pes v dece.jpg

7)      Při zchlazování psa – dejte pozor –  aby nedošlo k teplotnímu šoku. Nenechte ho skočit přímo do ledové vody, ale nejprve ho zchlaďte vlažnější.

8)      Ochlazujte mu tlapky, oblast břicha, třísel a hlavy vlažnou vodou.

9)      V létě je nejvhodnější –  psa venčit ráno a večer, kdy už nejsou tak příliš vysoké teploty.

10)   Dávejte hlavně svému pejskovi – pít studenou vodu, ať Vás ani nenapadne mu dávat teplou

11)   Nikdy nenechávejte samotného psa tam, kde je vedro k zalknutí.

12)   Vyměňujte pejskovi v létě –  alespoň čtyřikrát denně čerstvou vodu.

13)   Po bodnutí včely nebo jiného hmyzu (pokud není pejsek alergický) stačí otok zchladit. Pokud ovšem alergický je, bude nejlepší s ním zajít k veterináři.

14)   Po koupání je dobré psa vysušit, protože i pes může nachladnout – i když to může vypadat tak, že psí srst schne rychle –  tak to tak doopravdy není.

15)   V letních dnech mají taky svůj rej klíšťata –  a ty moc ráda lezou na pejsky –  takže je dobré Vašeho zvířecího kamaráda každý den pečlivě zkontrolovat.

16)   Strava – co pejskovi dáváte, by měla být uskladňována v chladu. Misky pravidelně vymývejte!

 
I když Vám třeba připadá, že pejsci si s horkem poradí sami, tak to tak úplně není pravda. Pejsci rádi přivítají právě Vaši pomoc a péči.

Víte, jak pečovat v létě o pejska?
4.2 (84%)5
.