Víte, jak pečovat v létě o pejska?

? Zde je několik bodů, které Vám k tomu pomůžou.

1) Nenechávejte ho v nevětraných místnostech. Hlavně ho nenechávejte v autě! A když už ho v autě budete chtít nechat, tak alespoň pootevřete okénko, ale bude lepší – když pejska vezmete s sebou.
2) Když cestujete s pejskem, mějte otevřené okénka – aby měl pes alespoň nějaký přísun vzduchu.
pes s hadicí.jpg
3) Hlavně ať pes dodržuje pitný režim, nenechávejte ho žíznit! Když jdete někam na výlet – nebo procházku, tak mějte vždy u sebe nějakou láhev s vodou. Nedovolte psům pít špinavou vodu z kaluží apod.
4) Vašeho čtyřnohého miláčka nevystavujte v létě přímému slunci. Klaďte také opatrnost – na rozehřáté povrchy- můžou narušit kůži na tlapkách.
5) V letních měsících volte pro pejska spíše krátký střih. Uchrání tak jeho kůži před sluncem a zároveň zabrání zbytečné izolaci tepla.
6) Vezměte pejska zchladit k vodě.
pes v dece.jpg
7) Při zchlazování psa – dejte pozor – aby nedošlo k teplotnímu šoku. Nenechte ho skočit přímo do ledové vody, ale nejprve ho zchlaďte vlažnější.
8) Ochlazujte mu tlapky, oblast břicha, třísel a hlavy vlažnou vodou.
9) V létě je nejvhodnější – psa venčit ráno a večer, kdy už nejsou tak příliš vysoké teploty.
10) Dávejte hlavně svému pejskovi – pít studenou vodu, ať Vás ani nenapadne mu dávat teplou
11) Nikdy nenechávejte samotného psa tam, kde je vedro k zalknutí.
12) Vyměňujte pejskovi v létě – alespoň čtyřikrát denně čerstvou vodu.
13) Po bodnutí včely nebo jiného hmyzu (pokud není pejsek alergický) stačí otok zchladit. Pokud ovšem alergický je, bude nejlepší s ním zajít k veterináři.
14) Po koupání je dobré psa vysušit, protože i pes může nachladnout – i když to může vypadat tak, že psí srst schne rychle – tak to tak doopravdy není.
15) V letních dnech mají taky svůj rej klíšťata – a ty moc ráda lezou na pejsky – takže je dobré Vašeho zvířecího kamaráda každý den pečlivě zkontrolovat.
16) Strava – co pejskovi dáváte, by měla být uskladňována v chladu. Misky pravidelně vymývejte!

I když Vám třeba připadá, že pejsci si s horkem poradí sami, tak to tak úplně není pravda. Pejsci rádi přivítají právě Vaši pomoc a péči.