Stylové a funkční doplňky do dětského pokoje

Při zařizování dětského pokoje musíme kromě výběru specifického dětského nábytku myslet i na doplňky, a to nejlépe stylové a funkční zároveň. Jaké to jsou?

Místo k sezení

Zatímco my dospělí obvykle volíme k sezení nejraději křesla, či židle, děti preferují více pohodlí, a možností v tom, jak se rozvalit. A právě proto jsou do dětských pokojů nejlepší volbou sedací vaky a koule Beanbag, které se vytvarují pohodlně tak, jak se do nich to které dítě svalí. Nemají hrany, tudíž nehrozí, že by se o ně dítě udeřilo, a navíc se vyrábí ve velkém množství designů, takže si vybere každé dítě, a mnohdy i dospělí.

sedací pytle

Jedinečné postele

Zatímco my dospělí potřebujeme především pohodlnou matraci, a postel, která je stabilní a ladí se zbytkem nábytku, děti mají jiné potřeby. Proč jim tedy neumožnit usínat například ve vesmírné raketě, v závodním autě, či v posteli pro princezny? Od věci není ani patrová postel, která má vespod funkční prostor, který nejprve mohou děti užívat jako soukromý bunkr, a později sem lze zabudovat psací stůl, a ušetřit tak mnoho prostoru.

Zábavné koberce

Že je koberec v dětském pokoji ideální podlahovou krytinou je jasné každému, kdo má děti, které neustále lezou po zemi, povalují si, a zapomínají si nazout přezuvky. Proč by ale koberec nemohl být sám o sobě hrou? Výběrem koberce se totiž také neomezuje pouze na barvu, ale rovněž různé potisky, jako je třeba mapa kresleného městečka se silnicemi, vesmír, nebo obří desková hra.

tyrkysové teepee

Teepee

Děti milují skrýše a svět plný dobrodružství, a právě proto milují i krásná dětská teepee, tedy stany, které lze sehnat v různých designových provedeních, a později i dozdobit dle svého. Můžete je ověsit balonkovými lampičkami, aby svítily, uvnitř vystlat pohodlnými polštářky, a vytvořit tak dítěti vlastní soukromý prostor na čtení, hraní, a schovávání.