Starost o vodu

Komu by se to nelíbilo. A tak se rácháme ve studené vodě a horko nám může být ukradené. Vodička je průzračná, je vidět až na dno a to je výsledek naší vlastní péče. Však to dalo práce. Ale výsledek stojí skutečně za to.

Ano, o vodu je třeba se starat, to je jasné. Pokud by tomu tak nebylo, ráchali bychom se také. Ale nelze napsat v čem.

Takovým hlavním tahounem čisté vody jsou různé chemikálie, a můžeme nadávat, jak chceme, bez nich to prostě nejde, a dále čerpadlo. Plus filtr, samozřejmě.

Čerpadel je spousta druhů a každé může plnit jiné funkce. Velká většina však spolupracuje s filtrací, totiž, pokud to mohu tak krásně napsat, „sosá“ vodu do filtru a ta pak čistá teče zpět. Při jeho pořizování se řiďte vlastními potřebami, a hlavně si pohlídejte hlučnost. Právě kvůli nadměrné hlučnosti už bylo hodně sousedských sporů, a to je naprosto zbytečné.

Odpočinek v bazénu

Nuže, koupeme se, cachtáme, a najednou ticho. Čerpadlo přestalo fungovat. Co budeme dělat? Zatím zůstaňte v klidu, není to nic, co by zapříčinilo okamžité znečištění vody.

Jsou nyní dvě možnosti, totiž si to opravit sami, nebo někoho zavolat. Tu první možnost snad ani nebudu rozebírat, tu raději vůbec neberte v potaz, zvláště je-li přístroj v záruce. Zásahem do něj totiž o tuto záruku přicházíte. Volte raději možnost druhou, a to je možnost odborného zásahu.

Oprava bazénových čerpadel není sice záležitostí nijak moc složitou, ale přece jen je třeba to nechat na profesionálech.

v bazénu

Můžete jim vadný stroj přivézt, nebo si je zavolat až domů. To už záleží na vás a také na financích, protože výjezd bude pochopitelně o spotřebu pohonných látek a další drobností dražší. Navíc se s těžkým aparátem nemusíte nikam tahat.

Odborní technici si vezmou věc na starost a pokud to půjde, opraví ji přímo na místě. Pokud ne, odvezou si to. V každém případě víte, že oprava bude odborná a na úrovni.