Rozumný způsob, jak zvětšit obytnou plochu

Pokud chcete mít doma více místa, je nejvyšší čas uvažovat o novém typu nábytku, který dokáže díky svým specifikacím další prostor navíc vykouzlit.

Rozumný způsob, jak zvětšit obytnou plochu

V současné době je v našich končinách nedostatek obytných prostor. Díky tomu se ceny bytů a domů šponují do neuvěřitelných výšin, a tak na své vlastní obydlí nedokáže dosáhnout stále více a více obyvatel České republiky. A ti, kteří to zvládnou, dokáží ze svého platu utáhnout maximálně garsonku či nějaký malý byt. To není sice žádná tragédie, ale ani důvod, proč skákat radostí dva metry do vzduchu. Nedostatek místa může mít, ale vliv na chod rodiny a duševní stav jejich příslušníků. Rychleji se dostaví takzvaná ponorková nemoc.

Uložte své věci efektivně

Řešit se to samozřejmě dá stěhováním, ale to pro mnoho lidí není možnost, nejčastěji z finančních důvodů. Větší obydlí jsou zkrátka příliš drahá. Ovšem i tak existuje způsob, jak svůj malý byt alespoň o trochu nafouknout. Stačí si pořídit ty pravé vestavěné skříně.

Nejen rovné stěny

Vzhledem k tomu, že se instaluje tento typ nábytku částečně či zcela úplně do stěn, je možné ho využít skutečně v každém bytě nebo garsonce. Nezáleží dokonce na tom, jaký tvar vaše stěny mají. Je možné se přizpůsobit i různým specialitám. Rovné stěny jsou sice ideální, ale i s různými netradičními tvary se dá docela dobře pracovat. Samozřejmě záleží na tom, koho si k realizaci projektu vyberete. Pokud firmu, která s tímto nemá příliš mnoho zkušeností, může být výsledek i docela rozpačitý. V opačném případě však můžete být nadšení.

Vnitřek vestavěné skříně

Vhodný materiál

Stejně jako u standardního typu nábytku, tak i vestavěné skříně se vyrábí z kvalitního i méně kvalitního materiálu. Vzhledem k tomu, že se jedná výhradně o zakázkovou výrobu, můžete si zvolit, kterou dřevinu má výrobce použít. Cena nového nábytku se vám tak může docela dost navýšit nebo naopak zůstat na snesitelné úrovni. Mnozí dodavatelé dnes navíc nabízejí svým zákazníkům i možnost podílet se výrazněji na konečném designu nábytku. Toho lze docílit ve speciálních programech i aplikacích, kde si i amatér může navrhnout svou vlastní skříň, která pak bude vytvořena.