6 pozitivních vlastností, které nám přináší guarana

Guarana je přírodní doplněk stravy, který má spoustu pozitivních dopadů na naše tělo a mysl. Tato rostlina z čeledi mýdelníkovité je původem z Venezuely a její semena se hojně využívají jak v alternativní medicíně, tak kosmetice.

Napomáhá k hubnutí

Obezita je jedním z problémů, který netrápí pouze novodobé generace, a proto se již léta snažíme vyvíjet prostředky, které hubnutí pomáhají. Guarana je bohatá na kofein a její pravidelné požívání přispívá ke zrychlování metabolismu až o 11 %.

health-1805117_960_720

Zvyšuje atletickou výkonnost

Guarana pomáhá nejen k soustředění, ale také k regeneraci kůže a svalů. Tyto vlastnosti v kombinaci pak vedou atlety k podávání kvalitnějších výkonů. Guaranu tak lze s klidem zařadit mezi doplňky stravy, které pomáhají k vylepšení výkonnosti.

Redukuje únavu a psychické přetížení

To, že je guarana zdrojem kofeinu jsme již zmínili. Kofein blokuje průchod adenosinu – hormonu, který způsobuje únavu, a napomáhá k tomu, že je váš mozek déle ve fázi relaxace, a tedy zvýšené schopnosti soustředit se. Další z pozitivních vlastností je, že napomáhá k efektivnějšímu učení.

apathy-1940202_960_720

Pomáhá ulevit od průjmu a léčí zácpu

Již po staletí se guarana používá jako přírodní tonikum k léčbě výše zmíněných obtíží. Díky svým antioxidantům, kterých je v guaraně dostatek, guarana slouží jako přírodní laxativum.

Má antibakteriální charakter

Jednou z populárních vlastností tohoto zdroje antioxidantů je také to, že může zabíjet nežádoucí bakterie. Jednou z bakterií, se kterou guarana umí zatočit, je velmi známá E.coli.

Je populární v kosmetickém průmyslu

V kosmetickém průmyslu ji často najdete jako aditivum v krémech, mýdlech, ale i kapslích. Díky svým antioxidačním a kofeinovým vlastnostem napomáhá k vypínání a rozjasnění pleti. Pomáhá k vyhlazení nežádoucích struktur jako vrásek či škodách, které napáchalo akné.