Proč si vybrat nerezový koš na prádlo do koupelny

Nerezová ocel nestárne ani fyzicky, ani v přeneseném významu

Košů na prádlo existují stovky až tisíce typů, zhotovují se z plastu, z proutí, z kovu či ze dřeva a jejich výběr ovlivňuje kromě objemu zejména vzhled a praktičnost. Můžete dát přednost čemukoli, ale vždy byste měli již předem počítat s tím, že bude tu a tam, čas od času zapotřebí koš otřít od prachu nebo zbavit dalších nánosů nečistot.

koupelnová vana

Problematické jsou zejména přírodní proutěné nebo dřevěné výrobky, které nesnesou přímý kontakt s vodou, a nevyhovuje jim ani zvýšená vlhkost, což je u koupelen častý jev. Plastové koše se udržují v čistotě poměrně snadno, ale ne vždy nám vyhovují po estetické stránce. V tomto směru kralují výrobky z nerezu, velmi dobře se hodí ke keramickým obkladům a dlažbě a v jednotném nerezovém programu můžete mít sestavenu koncepci veškerých koupelnových doplňků počínaje úložnými boxy a konče držáky na mýdlo, ručníky či toaletní papír.

moderní koupelna

Jak se vám nerez udržuje v čistotě

Vybavte si nerezové kuchyňské příbory, nože, misky, hrnky, hrnce a další výrobky tohoto typu a jistě dokážete odhadnout, jak snadno se umývají, a jak dlouho je doma můžete mít, prakticky do té doby, dokud je nevyhodíte nebo nepoškodíte. To samé se týká i nerezového koše v koupelně. Jednoduše jej vyčistíte běžnými saponáty a vodou a můžete sáhnout i po desinfekci a razantnějších úklidových prostředcích, bude-li třeba. Nerezové výrobky můžete i sušit na slunci, nevadí jim ani vysoké teploty, ani mráz a mohou být vystaveny povětrnostním vlivům delší dobu. Nerez není toxická, není to alergen a využívá se naprosto běžně i v chirurgii, kde se objevuje např. v kloubních náhradách. Je to zkrátka ušlechtilá (chromniklová) ocel a hlavně to není běžná ocel konstrukční, opatřená vrstvičkou chromu na povrchu, která se sice stále prodává, ale časem mohou tyto výrobky začít korodovat.