Oválný bazén se těší velké oblibě

Proč si vybrat tvar bazénu oválný, nikoli hranatý, s pravými úhly? Má to vůbec nějaký význam a nepřináší to zbytečné komplikace?

Je přitažlivý – ovál je křivka, která je pro člověka přirozená a vnímáme jej jako součást přírody a veškerého stvoření. Uvádí se, že nejkrásnější obličeje jsou vždy oválné a těm se také snaží přizpůsobit styl účesu nebo obroučky brýlí. Ovál nebo elipsa jsou také součástí zakřivení krásných ženských proporcí, všímáme si toho například u tvarů ňader, boků, pupíku, hýždí, bříšek prstů, kotníku a paty na chodidlech.

oválný bazén

Zapadne lépe do zahradyoválné bazény působí v zahradě jako ozdoba, kdežto obdélník zaznamenáte jako něco rušivého, co tam zkrátka nepatří. Obdélníkové bazény se spíše hodí do velkých areálů v podobě veřejného koupaliště, kde jejich tvar při pohledu na rozsáhlou plochu není tak markantní.

vodní kapka

Využijte bazén pro lepší relax – lidé, kteří jezdí často na různé vandry anebo pořádají akce v přírodě, si mnohdy s oblibou chystají k večernímu posezení táborák. Rozdělají oheň v centrálním ohništi a seskupí se kolem něj, aby na sebe všichni dobře viděli. Zaujmou kolem ohniště kruhový či oválný (eliptický) tvar. Kdyby seděli kolem ohně tak, že by tvořili čtverec či obdélník, ti v jedné řadě by na sebe špatně viděli a vázla by tu komunikace. Zároveň by se tu tříštila energie a celkový dojem z posezení u táboráku by byl mizerný. Podobně to můžete koncipovat i vy ve vašem oválném bazénu. Posadíte se nebo si stoupnete kolem dokola, můžete se navzájem i dotýkat a komunikace mezi vámi bude mnohem lepší, než v obdélníkové nádrži.

Lépe se čistí – oválné bazény se vám budou lépe čistit, protože nemají žádné ostré hrany. Proces čištění bude plynulý a snadný. A jedna humorná vsuvka na závěr – víte, proč někteří lidé dávají přednost oválným tvarům domů? Aby je nikdo nepřepadl za rohem.