Letos na Menorcu

Jezdíte si užívat volných dnů na Mallorku nebo na Ibizu? Zkuste se podívat do mapy a zjistíte, že v jejich sousedství je ještě jeden ostrov. Tak trochu zapomenutá MENORCA. Jelikož na tento ostrov jezdí málo turistů, příroda je tu zachovalá a pláže nejsou v žádném případě přeplněné. První, co asi cestovatele při příjezdu napadne, je – Jak je možné, že tento kouzelný ostrov je tolik přehlížen? Musíte za tím hledat trochu politiku. Španělský diktátor Franco si chtěl tento ostrov uchovat spíše pro sebe. Proto tu není ani mnoho turistických komplexů.
o Jižní stranu ostrova vyhledávají vyznavači různých vodních sportů a tolik oblíbeného šnorchlováni.
o V severní části ostrova najdete delší pláže, které jsou zasypány červeným pískem.
ostrov menorca
CESTA KOLEM OSTROVA V KOŇSKÉM SEDLE
Ostrov nabízí jednu specialitu, kterou budete jinde těžko hledat. Pokud máte zkušenosti s jízdou na koni, můžete si celý ostrov vychutnat z výšin koňského hřbetu. Ze sedmnáctého a osmnáctého století je tu zachovaná koňská stezka, která sloužila těm, kteří ostrov střežili. Terén je ale místy dost těžko sjízdný, a tak se doporučuje právě jen zkušeným žokejům. Ale ani ostatním návštěvníkům není zapovězena. Můžete se na ni vydat přeci pěšky. Na jednu věc vás při příjezdu zřejmě místní průvodce upozorní. Na tomto ostrově se nachází oblasti, které jsou chráněny nejvyšším stupněm ochrany přírody na světě. Před čtvrt stoletím byl ostrov vyhlášen světovou biosférickou rezervací pod záštitou UNESCO.
budova na Menorce

Ostrov, kde vládne pohoda

Až na ostrov Menorca zavítáte, určitě nezapomeňte ochutnat místní specialitu, kterou je slavný sýr Queso de Mahón. Je to tvrdý sýr, který se vyrábí z kravského mléka. A prý se doslova rozplývá na jazyku. Domorodci jsou k turistům velice přátelští. A rozhodně tu neočekávejte žádný hektický způsob života. Žije se tu pomalu a pohodově.