Jak na dokonalou skin care rutinu?


Zdravá a krásná pleť se netvoří přes noc. Je důsledkem péče o pleť, která je naprosto nezbytná. Jak tedy na to? Jestli si chcete sestavit dokonalou rutinu v péči o pleť, a nemáte o ní žádné informace, uděláte nejlépe, když si stanovíte schůzku s oborníkem, tedy kosmetičkou. Ta vás důkladně provede základy péči o pleť. Ale začít můžete hned. Ukážeme vám, jak na to.

Očista

Dvakrát denně musíte očistit svůj obličej. Zbavte ho mastnoty a nečistot, které se na vaší pleti uchycují a mohou způsobovat ucpávání pórů. Důkladným očištěním připravíte pleť na další očištění. Očistit pleť můžete pleťovým mlékem, odličovacím balzámem, čistícím krémem nebo čistícím gelem.

Toner

Toner je často opomíjený, ale nezbytný krok. Tonery dříve byli často na alkoholovém základu, čemuž tak teď není. Dnešní tonery vyrovnají pH pleti a důkladně ji připraví na vstřebávání aktivních látek z další péče.

toner

Peeling

Peeling proveďte jednou až dvakrát týdně. Dvakrát týdně především ti s problematickou pletí. Dnes se již moc nevyužívá fyzický peeling. K vaší pleti daleko šetrnější a účinnější je chemický peeling, který se provádí pomocí kyselin. U kyselin začněte určitě od nejmenší koncentrace a postupně zvyšujte.

Sérum

Každodenní rutina by měla obsahovat i pleťové sérum. V tom je největší koncentrace účinných látek ze všech produktů. Vyberete si tedy takové, které bude vyhovovat aktuálnímu stavu vaší pleti.

skincare

Oční krém

Pleť kolem očí je tenčí, než zbytek obličeje, protože potřebuje speciální péči. Především hydrataci či látky, které způsobí vyrovnání jemných vrásek, které se tvoří kolem očí.

Hydratace

Na závěr péče potřebujete hydrataci. Hydratace dodá pokožce zvlhčení, udrží ji pružnou, mladistvou. Nezapomeňte, že i mastná pleť potřebuje hydrataci.

Doplňky stravy

Svou péči o pleť můžete doplnit doplňky stravy. Na vaši pleť je vynikající vitamín A, měď, zinek nebo čistý kolagen.