Bazén a trubky


Kolem bazénu je spousta radosti. O tom by mohly vyprávět hlavně děti. Ty jsou z něj nadšeny a první dny je nelze dostat z vody. Zde mají konečně prostor pro své řádění. Ne jako na koupališti, kde je hlava na hlavě a dítě s sebou ani nemůže pořádně plácnout do vody. Zpočátku je však kolem bazénu i dosti starostí. Je nutno mu obstarat místo. V případě, že půjde do země nechat vykopat jámu. A pak teprve přichází na řadu instalatéři. A hádejte, co oni ke své práci potřebují?

vnitřní bazén

Ne, odpověď, že plzeňské pivo a smažený řízek není správná. Pokud jim to nabídnete, tak je to vaše věc, ale k práci potřebují něco jiného. Jsou to různé trubky a různé náčiní a nástroje. To druhé a třetí si oni dovezou sami a svoje. Ale to první, totiž materiál musíte zajistit vy, jako šťastný majitel bazénového tělesa. Je jasné, že jako laik jen těžko odhadnete, co, a hlavně kolik toho nakoupit. Takže jako první sem přijde instalatérský mistr, aby se poptal na zdraví, vypil pivínko když něco drobného pojedl a pak se vydá měřit. U toho musíte být, nebo nemůže vědět kudy tam chcete vodu přivést.

ústí trubky

Váš návrh, že asi přes střechu nebo kolem půdy asi zamítne a kdy nebudete vědět, poradí vám on a také hned všechno vypočítá. Bude to spousta metrů různých trubek, ventilů a dozajista tam bude také nejedna PVC-U SCH 40 mufna Chlorito. Pokud netušíte, co to mufna je, tak vězte, že se tím spojí dvě trubky v přímém směru. Prostě, když je jedna krátká a končí uprostřed stěny, musí se nastavit, aby mohla pokračovat. Takže se na jeden konec šoupne mufna a další trubka, ta, kterou bude voda pokračovat se šoupne z druhé strany. Tak lze pokračovat hodně dlouho, dokud nepřijde první roh.

Nu a pak, až je všechno na místě přijdou další mužové a hned se dají do díla. Během pár hodin můžete do bazénu napustit vodu. Instalatéři si projdou celou trasu a tím je to hotovo.