Instalatéři drží pohotovost 24 hodin denně – může pomoci i vám

Instalatérské řemeslo je nesmírně náročné a odpovědné vzhledem k tomu, že pracuje se dvěma typy médií, s vodou (včetně odpadní) a s plynem. Již z výuky fyziky si dobře uvědomujeme, že zkrotit kapalinu nebo plynné skupenství látky není jen tak, a že je k tomu zapotřebí kromě znalostí i precizní přístup a důsledně vykonávaná praxe. Profesionál v tomto oboru musí zvládnout poměrně obsáhlý obor a dobré reference těchto firem se velmi cení.

uzávěr ventilu

Kdy volat instalatéra

Rekonstrukce bytového jádra – je řada kutilů, kteří si dovedou poradit sami, ale instalatérské řemeslo v moderním pojetí již vyžaduje znalosti a potřebné vybavení, jimiž ne každý amatér disponuje. Zkrátka když uděláte chybu při pokládání sádrokartonu, plovoucí podlahy, koberce či dlažby, přináší to mírnější důsledky, než protékající voda na podlahu.

potrubní armatury

Havárie na vodovodních rozvodech – prasklé těsnění, závada na potrubí či armaturách nevěstí nic dobrého a tehdy je vhodné využít služeb instalatérů pohotovost https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha. Podle závažnosti situace mohou zasáhnout i o víkendu nebo v noci, aby nedošlo k závažným škodám na majetku nebo dokonce k ohrožení zdraví a života zainteresovaných osob.

Problémy s vytápěním – k poruše může dojít i na topné soustavě a zde je ve hře celá řada systémů – radiátory, topení v podlaze, plynové kotle a karmy, stoupačky v bytových domech, regulační ventily, expanzní nádrže atd. Zde by měl zasahovat odborník v každém případě, zvláště u plynových zařízení je nutné dbát na bezpečnost a spolehlivý provoz.

Ucpaný odpad – se špatně odtékajícím odpadem v domácnosti se zpočátku snažíme situaci vyřešit sami, ale ne vždy se to podaří a může dojít i k problematičtější závadě, která vyžaduje nasazení výkonnější techniky, jako jsou tlakové či mechanické čističe. Vztahuje se to jak na rodinné domy, tak i odpadní potrubí v bytových domech.