Bezpečná přírodní koupaliště v Česku

Údolní nádrž Rozkoš

Rozhodně zajímavý název byl odvozen od jména potoka, který přehradu napájí. Mezi místními obyvateli se jí říká Východočeské moře, tak trochu rozsáhlou mořskou hladinu připomíná a zároveň se tu můžete nerušeně ponořit do vln vznikajících za silnějšího větru. Vítr je také zdrojem pro některé vodní sporty, zejména windsurfing a jachting, a koupání na travnatých plážích nedaleko České Skalice je velice příjemné. Nedaleko odtud se nachází Babiččino údolí.
bohinjské jezero

Pískovna v Poděbradech

Jeden z mnoha zatopených pískových lomů v Česku se tu proměnil v báječné místo k rekreaci. Vzniklé jezero s písečnými plážemi je poměrně mělké, největší hloubka je pouze 8 metrů. Má tvar protáhlého kosočtverce, na jehož jižní a západní straně se vyjímá vzrostlý les. Je zde v letní sezóně v provozu zhruba 5 kilometrů čtverečních písečných pláží a 25 čtverečních kilometrů travnatých luk. Nechybí tu ani nudistická pláž a potřebné vybavení, jako jsou sprchy s teplou vodou, WC, restaurace, hřiště na volejbal, tenisové kurty a půjčovna slunečníků a lehátek.
nohy na kruhu

Michal

Zajímavý projekt se zrodil nedaleko Sokolova po ukončení těžebních prací v souvislosti s dobýváním hnědého uhlí. Jáma po odtěžené skrývce a uhelném podloží byla zatopena vodou a je dnes využívána jako areál pro rekreaci tamních obyvatel. Pláže jsou částečně travnaté a písečné a je zde možné koupání a provozování vodních sportů. Jezero bylo napuštěno teprve v roce 2003, přičemž poslední vytěžený uhlík byl vydolován v roce 1991 a ostatní práce byly ukončeny až o čtyři roky později.

Motol

Možná byste nevěřili, že bezpečné přírodní koupání v iluzorním vesnickém prostředí můžete zažít i v Praze. Uprostřed městské části Motol se nachází rybník (jeden ze tří rybníků se zdrojnicí Motolského potoka). Příjemně vás překvapí travnatá udržovaná pláž, přítomnost plavčíka, pravidelný monitoring kvality vody, toalety, kabinky na převlékání, hlavní a nudistická pláž.