Šikovní malí pomocníci

Víkendové ráno si bez dobré snídaně, teplé kávy nebo čaje většina z nás nedokáže představit. Rychle udělané a hlavně dobré jídlo je pro každou hospodyňku základem. Nikdo se po ránu a ostatně ani v průběhu dne nechce trápit se složitými pokrmy. V jednoduchosti je síla, ovšem musíme také vědět, jak na to.
Moderní vymoženosti jsou v dnešních domácnostech již samozřejmostí, mnohdy si ani neuvědomíme, jaké poklady máme.
konvice a toustovač
Rychlovarná konvice
Ještě v době našeho dětství bylo běžné vaření vody na čaj či kávu ve skleněných varných konvicích, nebo v těch plechových s nepříjemně pískajícím ventilem. Doba naštěstí poskočila příjemně kupředu a dnes máme na výběr několik typů varných konvic. Ty klasické nám dokážou uvařit rychle vodu, ty lepší mají funkci volby teploty, díky níž máme vodu přesně připravenou třeba na dětskou kaši, na zelený čaj, nebo instantní kafe. Varné konvice jsou v nejrůznějších designových provedeních, od moderních nerezových, skleněných s barevným led podsvícením, nebo třeba těch ve stylu retro, které nám občas připomenou staré časy.
topinky a topinkovač
Topinkovač
Dalším zázrakem, který jsme v minulosti znávali pouze z amerických filmů je dnes už běžný a pro mnohé obyčejný přístroj zvaný topinkovač. Zásobníček na chleba či toust, ve kterém se nám pečivo po nastavení teploty připeče k naší spokojenosti. Některé topinkovače disponují funkcí rozmrazování, urychlí nám tak třeba čekání na chutný krajíc chleba. Díky křupavému toustu po ránu je mnohdy den hned veselejší.
Toustovač
Vedle topinkovače je toustovač dalším velmi oblíbeným spotřebičem. Zapečené tousty se u nás zabydlely, jako bychom je snad sami vynalezli. Jednoduchá svačina na výlet nebo pro děti do školy je připravena bleskově a přesto má něco do sebe. Můžeme si vyrobit tousty slané, sladké, se šunkou či pro vegetariány se sýrem a zeleninou. Vždy budou výborné a udělají nám radost.
vaflovač
Vaflovač
Posledním oblíbeným spotřebičem je bezesporu vaflovač. Sladké vafle milují nejen děti. Jejich variabilita je nekonečná, a proto i tento malý pomocník často nechybí v naší domácnosti. Udělat těsto je rychlé a jednoduché a výsledek samozřejmě stojí za to.

Všechny jmenované spotřebiče jsou velmi snadné na ovládání i údržbu. Seženeme je v každém elektru a nejsou příliš nákladné na pořízení. Dokážou nám však udělat výbornou službu, vždy si pochutnáme a jsme rádi, že je máme.