Proč si pořídit raději větší přikrývku 140 x 200 cm

Spočítali jste si někdy, kolik času strávíme za svůj život v posteli, kdy nejsme v bdělém stavu? Pokud bychom uvažovali ideální stav, že spíte denně 8 hodin, za týden to dělá 56 hodin, za měsíc více, než dvě stě hodin a za rok přibližně tři tisíce hodin. Jestliže tento čas, strávený spánkem, přepočteme na dny, jsou to přibližně čtyři měsíce, tedy celé čtyři měsíce v roce prospíme.

chodidla pod přikrývkou

Možná vám to připadá jako ztráta času, ovšem nutno podotknout, že po tuto dobu se náš organismus regeneruje a jak se říká, „dává dohromady“, a pokud bychom spánek výrazně ošidili, projeví se to na našem zdraví v poměrně brzké době. Na kvalitě spánku závisí kvalita našeho života v bdělém stavu a v zásadě to pak platí i naopak. A právě proto je volba přikrývky 140 x 200 tak důležitá, stejně důležitá, jako například koupě obuvi. Když si koupíme malé boty, budou nás tlačit a ovlivní to náš život výraznou měrou, a pořídíte-li si malou přikrývku, budete z ní otrávení podobně, jako z těch malých bot.

dívka v posteli

Proč raději větší přikrývku

V posteli nejste mrtvé mumie – v průběhu spánku poměrně často měníme polohu, uvádí se, že za jednu noc se otočíme až pětačtyřicetkrát. Otáčení je jednak fyzicky náročné, protože je stále ve hře zemská gravitace a nespíme ve stavu beztíže, jako kosmonauti, a pak musíme počítat s tím, že máme na sobě přikrývku, a že ta se také pootočí s námi. Pokud je příliš úzká, může vám sklouznout z těla a odkrýt vás, a je-li vaše pyžamo volné, snadno odhalíte kus zad či břicha a chladný vzduch v ložnici vás probudí. Stane-li se toto vícekrát, bude vás to budit a kvalita spánku nebude nic moc.

Nohy venku – máte-li možnost, volte přikrývku také delší, protože otáčením na lůžku u kratších přikrývek hrozí, že vám vykouknou chodidla ven a bude vás to v noci studit podobně, jako při obnažených zádech.