Plynovod

V dnešní době ruského útlaku v oblasti plynu asi bude tato otázka nanejvýš aktuální. Situace je jaká je a nedá se před ní uhnout. Ačkoli vláda slibuje… Ne, pryč od politické debaty a podívejme se na situaci, kdy se staví dům a k němu je potřeba samozřejmě přivést vodu, plyn a elektriku. Nuže ke každé této „operaci“ je určena dle dohody nějaká firma, která zařídí to neb ono. Pro plyn to většinou bývá firma MTZ servis.

Tato samozřejmě není u nás jediná, avšak počítá se mezi nejlepší a také má nejvíce spokojených zákazníků. A je jedno, zda jde o velkou stavbu, nebo menší, kde je na konci jen pár uživatelů. Tohle firma neřeší a vždy se stará jen o to, aby byl každý spokojen. To patří k jejímu obrazu tak jako ke každé správné firmě.

plynové roury

Jako taková tedy musí mít i certifikát vydaný ASPP Mtz-servis. Bez něj by to jaksi nešlo a věřte, že ne každá firma jej dostane. Jsou zde přísně nastavená pravidla. A víte vůbec co ona zkratka znamená? Nevíte? Nuže, čtěte dále. ASPP je Asociace stavitelů plynovodů a produktovodů. Jako taková vznikla v roce tisíc devět set devadesát osm. Proč?

hořící plyn

Ne každá firma je poctivá a některé svou práci prostě odfláknou, jen aby vydělaly co nejrychleji a co nejvíce peněz. Proto se stanovily standardy, mimochodem velmi přísné, které musí firma bezpodmínečně dodržovat. To znamená práci pečlivou, poctivou a samozřejmě maximálně bezpečnou. V současné době, tedy květen dva tisíce dvacet dva má tento certifikát jen něco přes čtyřicet firem, které se jím mohou veřejně chlubit.

Tyto firmy si musely nejprve o vstup do asociace požádat a pak projít náročnými kontrolami. Hlavně se zkoumá jejich profesionální kompetence při realizaci jejich prací. Bez toho to prostě nejde a nepůjde.

Firma MTZ servis je tedy mezi zhruba čtyřicítkou vyvolených a je vysoce pravděpodobné, skoro jisté, že se tam ještě hodně dlouho udrží.