Nebankovní hypotéka jako rozumné východisko z krize

Když se o slovo přihlásí nedostatek peněz, nejedná se nikdy o příjemnou situaci. Nicméně pokud patříte k těm, kterým nedělá potíže sjednat si půjčku, pak stále patříte ke šťastlivcům, kteří si nemají na co stěžovat. To lidem, kteří mají hluboko do kapsy, a ještě se k nim všechny banky otáčejí zády, je mnohem hůře.
Platí to především pro všechny ty, kteří mají nějaký vroubek v registru, nižší bonitu anebo třeba dluhy. V tom případě je jisté, že právě těmto lidem žádná banka peníze nepůjčí. Nicméně není třeba propadat panice, mimo banky jsou zde ještě nebankovní společnosti, které jsou k žadatelům o půjčky mnohem více vstřícné, a když je to potřeba, dokážou nad jejich prohřešky přivřít alespoň jedno oko.
Na obranu takového postupu je potřeba uvést, že mnohé problémy, na které ve vašem portfoliu bankovní úředníci poukazují, ve skutečnosti žádnými velkými problémy nejsou.

peněženka

Záznam v registru může v dnešní době získat každý. Stačí k tomu malá neopatrnost, kdy se opozdíte s platbou za energie, za telefon anebo za sociální a zdravotní pojištění. Záznam je na světě a vaše pověst utrpí ve finančním světě nemalé šrámy. Ovšem každému rozumnému člověku je ihned jasné, že takový záznam vlastně o ničem významném nevypovídá, a už vůbec neříká nic o tom, že byste měli potíže splácet.

A podobné to může být i s bonitou, kterou banky považují za nedostatečnou. Banky staví své výpočty na teoretických číslech a odhadech, takže od vašich příjmů, ze kterých vám některé třeba ani neuznají, vždy ukrojí pořádný krajíc, který představuje teoretické výdaje, které ve skutečnosti ani nemáte. Není proto divu, že po takovém procesu není polovina žadatelů považována za dostatečně bonitní klienty.

banka

Jestliže se chcete podobným praktikám vyhnout a na své peníze spěcháte, pak zamiřte rovnou tam, kde vám nebudou dělat žádné zbytečné potíže – sjednejte si nebankovní hypotéku u spolehlivé nebankovní společnosti.