Kde se uplatní nalepovací obálky


Nalepovací obálky se začaly využívat v logistice poměrně nedávno, umožnila to technologie výroby lepidel, která jsou natolik pevná, že snesou transport a hrubší zacházení se zásilkami i napříč kontinenty.

přeprava balíků

Palety a kontejnery – nejčastěji se nalepovací obálky objevují na velkoobjemových zásilkách, které jsou umístěny na paletách, a následně zajištěny tenkou flexi fólií. Obálka slouží jako průvodní list zásilky s vloženou adresou a případnými instrukcemi pro přepravu.

E-shopy – mnoho obchodů, které odesílají zboží na objednávku přepravními společnostmi, využívá tento způsob pro zkvalitnění svých služeb a usnadnění práce. Stačí totiž zboží důkladně v expedici zabalit, krabici uzavřít, a mezitím jiný člověk, odpovídající za dodací listy a faktury, požadovanou průvodní dokumentaci vytiskne a na zabalený balík nalepí. Výhodné je to i tam, kde by papírová dokumentace mohla uvnitř balíku buď přijít k úhoně (pomačkáním, roztržením), anebo by ji zákazník přehlédl a vyhodil spolu s výplňovým materiálem.

světová logistika

Odesílání balíků fyzickými osobami – nalepovací obálky můžete využít i doma, například ve chvíli, kdy potřebujete k již zabalenému balíčku ještě něco přiložit – pohlednici, vytištěný dokument, krátký text dopisu, aniž byste museli balík znovu otevřít a balit. Nalepovací obálka dostatečně chrání soukromí, a pokud je roztržena a poškozena při přepravě, může to být důvodem k reklamaci. Přepravní služby o existenci obálek nalepených na vnější straně balíku dobře ví a dbají o to, aby zásilka byla doručena v pořádku.

Kvalita lepidla – lepicí vrstva je natolik pevná, že odolá mechanickému tření a povětrnostním vlivům, jako je déšť, sněžení, silný vítr, působení vlhkosti a samozřejmě sem patří i odolnosti vůči snaze obálku záměrně odlepit. Lepicí vrstva je podobná kvalitě lepidel u bezpečnostních plastových obálek, proto si můžete být jisti, že každý pokus odlepit obálku, aniž by to kdokoli poznal, skončí nezdarem.