Jak zvýšit tvorbu testosteronu

Testosteron, pro někoho známí a pro někoho ne? Co to vlastně je? Jde o hormon, který se nachází ve varlatech mužů. Ovlivňuje spermatogenezi a je důležitý pro rozvoj pohlavních znaků v pubertě. A nejvyšší hladina testosteronu je v období dospívání. Co byste ale měli vědět je to, že s vyšším věkem se hladina testosteronu snižuje, zhruba od 25 do cca 23 let. Taky je důležitý pro tvorbu svalové hmoty, pro silné kosti a spalování podkožního tuku.

testosteron

Co k testosteronu patří?

lepší růst svalů

spalování tuků

sexuální touhu

Ale je toho mnohem více.

Testosteron můžeme podpořit různými způsoby jako je například dostatek spánku. 5íká se že spát byste měli 7-8 hodin denně, ale málo kdo tenhle časový úsek dodržuje. Dále testosteron můžeme podpořit různými vitamíny. Získáme je především ze zeleniny a ovoce. Určitě byste měli taky doplnit zinek, vitamín C a H, dále taky hořčík. Další ze způsobů, jak testosteron povzbudit může být méně stresu. A co je nejvíce příjemné je asi sex. CO nejvíce sexu, jak to jde. Ve den, v noci.

Taky na podporu testosteronu můžete začít užívat bylinky na zvýšení testosteronu. Ono se to nezdá, ale kolikrát bylinky mají opravdu velkou moc a pomohou nám dá se říct opravdu na všechno, jen lidé na jejich účinky nějak zanedbali a raději dají přednost rychlejší alternativě, a to jsou léky.

A jaké bylinky vám pomohou?

Korejský ženšen

Škornice šípolistá

Kotvičník zemní

Zinek

testosteron

Pískavice neboli řecké seno tyhle všechny bylinky by vám mohli pomoci na zvýšení tvorby testosteronu. Dokonce i s ovocem, zeleninou a dalšími potravinami můžete zvýšit tvorbu testosteronu

Banány, avokádo, jahody

vejce

brokolici, špenát

ořechy, a to hlavně mandle

mléčné výrobky

a spousty dalších.

Určitě existuje i spousty doplňků stravy, které můžete užívat. Je jen na vás, jakou volbu si vyberete.