Doteky ve vší počestnosti

Už samotné slovo masáž vyvolává u většiny z nás úsměv na rtech. A není divu. Jako jedna z nejstarší relaxačních technik vůbec, byly masáže v průběhu času propracovány k dokonalosti a není snad nikdo, kdo by v neuvěřitelném množství druhů masáží nenašel právě tu svoji. Základním principem masáží je stlačování svalů takovým způsobem, že dochází k vyléčení, regeneraci nebo uvolnění postiženého místa. Masáže však mají své místo i při cíleném odbourávání stresu, případně navození sexuálního vzrušení. Aby ale masáže skutečně plnily svůj účel, měly by být provozováno pouze rukama zkušeného maséra.

relax

Druhy masáží

Existuje více než sto druhů masáží, přičemž všechny se navzájem prolínají a doplňují. Profesionální a zkušení maséři aplikují různé prvky masáží tak, aby co nejlépe vyhověli vašim potřebám a pocitům. Může se tak lehce stát, že klasická masáž zad bude doplněna o přiložení horkých lávových kamenů pro lepší prožitek a podobně. Některé masáže jsou známé dlouhá léta, jiné se dostaly na výsluní teprve nedávno.

· Švédská masáž je považována za tu klasickou, jak ji všichni znáte. Klasickou masáž lze obohatit o vonné oleje, kterými vás masér bude „hníst“ nebo o med, který vám nanese na masírované místo. Masírování pomocí medu je známé z Ruska a bývá označováno jako medová masáž. Spojením klasické masáže a hydroterapie vzniká vodní masáž, například perličková koupel.
· Ajurvédská masáž spojuje léčivé síly klasické masáže s vonnými bylinami a oleji.

· Thajská masáž je jemnější forma masírování, bývá označována za „královnu masáží“. Zkušený masér pracuje s vaším celým tělem, tím docílí vašeho úplného uvolnění a relaxace.
· Havajská metoda, známá jako lomi lomi, pracuje s třením vašeho těla v určitém rytmu.

masáž

Masáže lze rozlišovat i podle účelu, ke kterému slouží.
· Erotické masáže jsou určeny pro muže i ženy a slouží mimo jiné k uvolnění, odbourání stresu, navození vzrušení, ale i pro posílení partnerského vztahu. Můžete si nechat masírovat celé tělo nebo jen intimní část. Nedílnou součástí je příjemné prostředí a krásná masérka.
· Sportovní masáže, jak už název napovídá, jsou určeny především pro jedince, kteří provozují sportovní aktivitu. Při té se často stane úraz nebo natažení svalu. Úkolem maséra je pak přetažený sval rozmasírovat a uvolnit.