Cykloturistika s dodávkou z půjčovny

Že si můžete pronajmout velkou dodávku pro stěhování nebo vyklízení prostor, je všeobecně známo a půjčovny dodávek v Praze také v mnoha případech inzerují právě tuto činnost. Ovšem zákazník není omezen pouhým převážením materiálu sem a tam, včetně větších nákupů, které lze samozřejmě s dodávkou realizovat velmi prakticky a snadno. Vůz si můžete rezervovat i pro sportovní akce rekreačního charakteru, jako jsou např. vodácké výpravy nebo cyklistická putování napříč republikou.

A právě u cyklistiky bychom se mohli na okamžik zastavit. Je to doslova národní sport, stačí se rozhlédnout kolem sebe, kolik cyklotras je u nás registrováno, kolik značek bylo instalováno a kolik kilometrů vhodného povrchu pro cyklisty již bylo vytvořeno. Někteří pamětníci mohou v této souvislosti poznamenat, že si pamatují, jak krajinou procházeli angažovaní turisté a přetírali barvou turistické značky, zatímco cyklotrasy se teprve rodily v mysli některých nadšenců.

muž a žena na kolech

Dnes si můžete vybrat trasu vhodnou pro začátečníky i vrcholové sportovce, ovšem zásadní je mít své vlastní kolo, což je vždy lepší volba, než kola z půjčoven, a možnost mít kola dopravit na cílové místo. A pokud organizujete výlet nebo dovolenou ve skupině přátel nebo v rámci několika rodin s dětmi, je dodávka ideální volba. Pojme veškerá zavazadla, kola lze vézt uvnitř nebo na přívěsu za tažným zařízením, ale podstatné je, že máte k dispozici pohotovostní vůz pro případ úrazu, a jako doprovodnou „střechu nad hlavou“.

kolo v přírodě

Neřešte ubytování

Máte-li pocit, že na svých toulkách přírodou budete omezováni restrikcemi ze strany ubytovatelů penzionů a hotelů, máte možnost přenocovat v kempech a využít k noclehu případně i samotnou dodávku. V České republice je mnoho kempů, kde budete vítáni, a kde naleznete patřičný komfort, jako jsou sprchy s teplou vodou, toalety, kiosek nebo hrací koutek pro děti.