Bublinková fólie není jen obalovým materiálem – na co ji lze ještě použít?

Bublinková fólie patří k nejvyužívanějšímu obalovému materiálu vůbec. Využívá se při přepravě i velmi křehkého zboží, její využití je však mnohostranné.

Bublinková fólie není jen obalovým materiálem – na co ji lze ještě použít?

Bezesporu je bublinková fólie nejvyužívanějším obalovým materiálem vůbec, využívá se při přepravě zboží v balících, zabalit do ní lze v podstatě cokoliv – i tak křehké zbožím jakým je sklo, keramika nebo porcelán. Jistě jste si všimli, že když vám přijde balíček, je zboží v krabici zabaleno právě do ní. Díky tomu, že jde o skutečně odolný a pevný materiál, je možné ji použít dokonce opakovaně. Využití pro ni najdete i v běžném životě.

pexels-photo-4568703

Nevyhazujte ji

Bublinková fólie https://www.2pack.cz/folie/bublinkova-folie2 se vyznačuje skutečně velkou pevností. I když během přepravy mohou být vlivem nárazu popraskány některé bublinky, chrání věci další dvě někdy i tři další vrstvy fólie. Netrhá se a neničí při běžném zacházení, když vám tedy přijde balík společně s tímto obalovým materiálem, není nutné ji hned vyhazovat do koše. Nikdy nevíte, kdy se vám může hodit – zabalit do ní křehké věci totiž lze skutečně opakovaně. A zatímco děti se nejvíce baví tím, že bublinky ručně popraskají, domácí kutilové moc dobře vědí, že se fólie dá využít i jinak, než pouze jako obalový materiál.

Ochrání auto, bazén i skleník

Bublinková fólie se vyrábí v mnoha rozměrech a namotává se do ruliček o různých délkách. Větší kusy pak lze chytře využít jako ochrana auta před okolními vlivy – jako je déšť, spadané listí a plody ze stromů, pomůže i proti námraze. Stejně tak se využívá na ochranu bazénů a bazénové vody. Vyrábějí se i speciální fólie se solární funkcí, které bazénovou vodu pomáhají ohřát. Šikovní zahrádkáři ji zase využívají při stavbách a údržbách skleníků.

pexels-photo-4568726

Lehká ale odolná

Jde o velmi lehký a přitom velice odolný materiál, který odolá i vyšším teplotám do osmdesáti stupňů. Nezdolají ji ani extrémně nízké teploty pohybující se až v mínus šedesáti stupních. Tím se z ní stává skutečně nezničitelný a praktický obalový materiál, který využijete doma i při uskladňování tolik nepotřebných věcí například ve sklepě. Praskání bublinek na fólii ale může posloužit jako velmi levná a praktická antistresová pomůcka. Takže nejen děti se s ní vyhrají.

Nejde tedy jen o obalový materiál – skrývá se v ní mnohem více!