Brýle proti modrému světlu vás ochrání

Světlo, které vyřazuje televize nebo třeba Vás notebook je potřeba se chránit nebo může velmi poškodit váš zrak. Podíváme se, jak se chránit.

Televize nebo váš denně používaný počítač nebo notebook vyřazuje takzvané modré světlo. Modré světlo je velmi nebezpečné pro vaše oči. A nejen to. Narušuje i Váš klidný spánek. Díky modrému světlu nemůžete usnout. Proti tomuto škodlivému záření se můžete velmi efektivně bránit. A to používáním brýlí, které jsou speciálně vyrobené na pohlcení tohoto modrého světla.

optique

Jak si vybrat brýle proti modrému světlu

Správné brýle proti modrému světlu by měli blokovat 10-40 % tohoto světla. Pokud takové brýle potřebujete k práci měli byste volit takové, které mají čirá skla. Vybírat můžete z různých designů, obrouček tak, aby se to hodilo k Vám. Nemusíte se obávat, že je design těchto brýlí nudný.

Kdy nosit tyto speciální brýle

Jak už napovídá jejich funkce, měli by se přednostně nosit, pokud využíváte technologií, která vyzařuje toto modré světlo. Tedy v práci, pokud používáte počítač, ale i doma při sledování televize, pokud sama o sobě Vaše televize blokuje toto modré světlo.

brýle

Jak čistit brýle proti modrému světlu?

Tyto speciální brýle proti modrému světlu nevyžadují speciální čištění. Proto je můžete čistit jako klasické brýle. Nejlépe hadříky přímo určenými na brýle. Čištění by mělo být prováděno po každém nošení.

Kde koupit brýle proti modrému světlu

Nejlepší brýle proti modrému světlu https://www.luxbryle.cz/cs/36-proti-modremu-svetlu můžete koupit dvěma způsoby. Jeden způsob spočívá v nákupu v optice. Výhodou je, že si zde brýle můžete vyzkoušet a koupit si k tomu i případné další doplňky jako pouzdro a přípravky na čištění. Druhá možnost je koupit brýle online přes webové stránky. Zde musíte spoléhat, že Vám brýle budou pasovat, případně řešit reklamaci z e-shopem. Výhodou je, že nákup můžete provést v klidu svého domu a kde nemusíte chodit.